400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Sepet Bilgileri
Sepet Tutarı : 0,00 ₺
İndirim Tutarı : 0,00 ₺
Kargo Tutarı : 0,00 ₺
Toplam Tutar : 0,00 ₺

400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Anasayfa • Ölmez Çiçek Yağı (Helichrysum italicum)
/assets/uploads/6320e0aeea2ab166309905493.png

Ölmez Çiçek Yağı (Helichrysum italicum)

Ürün Kodu :

Piyasa Fiyatı      : 150,00 ₺
126,00 ₺ (KDV Dahil)

*Kapanyalı Ürünlerde Özel İndirim!

*En Geç 3 İş Günü İçinde Kargoya Verilir!

Adet

Ölmez çiçek, Asteraceae (papatyagiller) familyasından, Latince adı Helichrysum İtalicum olan endemik bir bitki türüdür. Helichrysum adı, Yunanca, helios’un güneş ve chrysos’un altın rengi anlamına gelen sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Çiçekleri küçük ve güneş gibi parlayan altın rengindedir. Parlak sarı renkli saplarında kitin tipi bileşikleri taşımaları sebebiyle hiç bozulmadan yıllarca kalabilen ve bu sebeple halk arasında Ölmez çiçek olarak bilinmektedir.Immortelle olarak batılı kaynaklarda da adı geçen bu bitki “ebedi gençlik bitkisi” olarak bilinir.Helichrysum esansiyel yağının tatlı, topraksı aroması, canlandırıcı bir koku, tazelenmiş bir ortam yaratmaya yardımcı olur. Neryl asetat, gamma curcumene ve alpha-pinene bileşenlerini içeren karmaşık bir profile sahip zengin bir yağa sahiptir. Ölmez çiçek uçucu yağının son zamanlardaki bilimsel araştırmaları kozmetolojide popüler bir  antiaging bileşen olmasını sağladı. Böylelikle dünyada da antiaging ürün içeriğinde kullanılan en önemli doğal bileşenlerden biri haline gelmiştir. 

FAYDALARI:

 • Ölmez çiçek uçucu yağının içeriğindeki flavonoid ve terpene maddelerinin bakteri gelişimine engel olduğu araştırmalarda görülmüştür. Böylelikle cilt üzerinde topikal olarak uygulanmasıyla yara, kesik, yanık gibi durumlarda enfeksiyon oluşumunu önleyecektir. 
 • Ölmez çiçek uçucu yağının cilt üzerindeki olumlu etkileri son zamanlardaki araştırmalarla daha çok dikkat çekmektedir. Taşıyıcı yağla beraber kullanımında güçlü nemlendirici etkisi ile ciltte kuruluk ve çatlamayı önler. 
 • Ölmez çiçek uçucu yağı doğal yaşlanmanın nedenlerini azaltan ve UV hasarlarını iyileştiren etkiye sahiptir. İçeriğindeki antioksidan bileşenler ciltte kollajen ve elastin sentezini engelleyen enzimlere karşı inaktivasyon etkide olup cildin canlanmasını ve parlak görünüme sahip olmasını sağlar. Son zamanlarda Ölmez çiçek yağının güçlü yaşlanma karşıtı performansı ile cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez parçalarından olmuştur.
 • Ciltte akne, güneş lekesi, UV hasarı gibi nedenlerden dolayı oluşan lekelerin giderilmesinde etkili olduğu düşünülmektedir. 
 • Ölmez çiçek bitkisinin antiinflamatuvar etkisinin yardımı ile alerji semptomlarını, bir alerjenle temastan dolayı oluşan alerjik döküntü olan kontakt dermatiti azaltabileceğine dair mevcut bilimsel çalışmalar mevcuttur. 
 • Ölmez çiçek yağının güçlü antiinflamatuvar ve antiseptik etkisi ile cilt üzerindeki yara, kesik ve yanık gibi durumların iyileşmesine yardımcı olduğu görülmüştür. Ciltte çeşitli nedenlerden dolayı oluşan iltihapların iyileşmesinde etkili olarak kullanılır.
 • Ölmez çiçek yağının antienflamatuar özelliklere sahip olduğundan, etkilenen bölgeye topikal uygulanması ile kas ve eklem iltihabının ve ağrısını azaltabilir. 
 • Ölmez çiçek esansiyel yağının bilimsel çalışmaları ciltte çeşitli mantar enfeksiyonlarına neden olan kandida büyümesini durdurabileceğini veya yavaşlatabileceğini göstermektedir. 
 • Ölmez çiçek uçucu yağının soğuk algınlığı ve öksürük gibi solunum yolu rahatsızlıklarına neden olan organizmalara karşı savaşmaya yardımcı olduğu görülmüştür. 
 • Bu yağın aromaterapide kullanım alanlarından biri de sakinleştirici, rahatlatıcı ve ruh hali üzerinde dengeleyici etkisinden yararlanılarak kullanılmasıdır. Aynı zamanda geleneksel uygulamalarda Ölmez çiçek uçucu yağının uykusuzluk tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. 
 • Ölmez çiçek uçucu yağının temel kimyasal bileşeni olan ester olan neryl asetat, parfümeride çiçeksi ve meyveli aromalar vermek için kullanılır.

NOTLAR:

 • Ölmez çiçek uçucu yağı diğer tüm uçucu yağlar gibi yoğun bir yapıya sahip olduğundan seyreltilmeden cilt üzerinde kullanımı önerilmez. Taşıyıcı yağlar ile seyreltilmesi gerekmektedir.
 • Alerjik bir reaksiyona sebep olup olmayacağının küçük bir alanda denenerek görülmesinde fayda var. 
 • Ölmez çiçek uçucu yağını hamile ve emziren kadınların hekim kontrolünde kullanması önerilir.
 • Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız.
 • Ortamlarda buhurdanlık ve difüzör yardımıyla kullanılabilir.

0 Adet Yorum Yapıldı!
Yeni Yorum Ekle

Yorumlarınız editor kontrolünden geçmektedir *

Benzer Ürünler