400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Sepet Bilgileri
Sepet Tutarı : 0,00 ₺
İndirim Tutarı : 0,00 ₺
Kargo Tutarı : 0,00 ₺
Toplam Tutar : 0,00 ₺

400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Anasayfa • Ham Kakao Yağı
/assets/uploads/604e079834a12161572648835.jpg

Ham Kakao Yağı

Ürün Kodu : PY05

Piyasa Fiyatı      : 50,00 ₺
35,00 ₺ (KDV Dahil)

*Kapanyalı Ürünlerde Özel İndirim!

*En Geç 3 İş Günü İçinde Kargoya Verilir!

Adet

Kakao yağı, kakao çekirdeklerinin işlenmesinden gelen bir tür yağdır.Doğal sabun üretiminde ve banyo topu yapımında kullanılabilir.Ürünlerinize nemlendirici özellik katar.

1. Cilt sağlığını arttırmak
Birçok cilt bakım ürününde nemlendiriciler ve yaşlanma karşıtı kremler de dahil olmak üzere kakao yağı bulunur. Bu ürünler, cildin sağlığı için kuru cildi hafifletmek ve cildin esnekliğini artırmak gibi birçok faydaya sahip olduğunu iddia eder.

2. Cildi nemlendirici
Kakao yağı, pek çok cilt nemlendiricisinde çekirdek bir bileşendir. Bazı insanlar kuru cildi rahatlatmak için saf kakao yağı kullanır.

Hindistan cevizi yağı gibi diğer doğal nemlendiriciler gibi , kakao yağı da çoğunlukla yağ asitlerinden oluşur. Bu yağlar cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmaya yardımcı olabilir, böylece nemin kaçmasını önler ve bu nedenle cildin kurumasını önler.
Bazı insanlar ayrıca, cilt kuruluğunu egzama ve sedef hastalığı gibi sık görülen cilt koşullarından korumak için kakao yağı kullanır . Bu, bazı insanlar için işe yararken, herkes için işe yarayacağına dair bilimsel bir kanıt yoktur.

3. Çatlakların önlenmesi
Birçok insan, özellikle hamilelik sırasında kakao yağının çatlama izlerinin oluşmasını önleyebileceğine inanır.

Bazı doktorlar ve ebeler hamilelik sırasında gerilme izi riskini azaltmak için kakao yağı kullanılmasını önerebilirler, ancak kakao yağı kullanmanın bunu başaracağına dair kanıt yoktur.

Bir gözden geçirme , bazı çalışmaların kakao yağının hamilelik sırasında çatlama izlerini önlediğine dair herhangi bir kanıt bulamadığını bildirmiştir. Ayrıca, herhangi bir tropikal kremin çatlama izlerini önlediğine dair bir kanıt olmadığını da eklerler.

Çatlak izleri hamileliğin doğal bir parçasıdır ve çoğu zaman içinde kaybolur.

4. Yaşlanmayı Önler
Kakao yağının bu kadar değerli olmasının sebeplerinden biri, oleik asit, palmitik asit ve stearik asit dahil olmak üzere yüksek konsantrasyondaki antioksidan bileşikleridir. Her ne kadar bunlar teknik olarak yağ asitleri olsalar da, vücut için faydalıdırlar ve vücuttaki serbest radikalleri, özellikle ciltte nötralize etmeye yardımcı olurlar. Oksidatif stres oluşumunu azaltarak , kakao yağı kırışıklıklar ve yaş izleri dahil yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir .

5. Yara izlerini giderir
Araştırmalar, cilt üzerindeki izlerin görünümünü azaltmak ve genel cilt sağlığını arttırmaya yardımcı olmak için kakao yağını da göstermiştir.

6. Saç Bakımı
Apart lezzetli aroması, kakao yağı da yardımcı olabilir için nemlendirir saçınızın genel görünümünü ve gücünü arttırmaya yardımcı olur.
7. Kepek önleyici
Kakao yağı ayrıca kepek ve daha sağlıklı saç folikül yataklarının görülme sıklığına da bağlı olarak , böylece saç dökülmesini azaltıyor ve erkek tipi kellik başlangıcını önlüyor .

8. Cilt bakımı
Kakao yağının antioksidan özellikleri kesinlikle çoğu yaşlanma belirtisine dikkat eder, ancak kakao yağı da cildi dış etkenlerden korur . Antioksidanlar ve faydalı organik moleküller, cildi tahrişe veya cilde zarar verebilecek çevresel, iç ve dış kuvvetlerden korur.

9. İltihabı azaltır
Kakao yağı içindeki yağ asitlerinin ve antioksidanların zengin karışımı , cilt iltihabını azaltmak isteyenler için ideal bir seçimdir . Kakao yağını sedef ,egzama , kızarıklıklar veya vücuttaki diğer iltihap türlerine uygularsanız , lezzetli bir aroma ile birlikte çabuk, rahatlatıcı bir rahatlama bulabilirsiniz.Bu, aynı zamanda çoğu insanın bu sağlık yararlarına erişmeyi seçtiği çikolata şeklinde kakao yağı tüketimi ile de sağlanabilir.

Aşırı yağın kardiyovasküler sistem üzerindeki olumsuz etkisine rağmen , erken araştırmalar orta miktarda kakao yağı ile tedavi edildiğinde kalpteki enflamatuar durumda bir iyileşme gösteriyor .

Kakao yağı beslenmesi
Saf kakao yağı yenilebilir. Bununla birlikte, tekli doymamış ve doymuş yağların ve az miktarda besinin karışımını içerir .

120 kalori
13.6 g yağ
Kakao yağı da az miktarda E ve K vitamini içerir.

Kakao yağının yan etkisi var mı?
Kakao yağı, cilt üzerinde kullanmak için güvenlidir. Saf kakao yağı çoğu insanda sorunlara neden olabilecek herhangi bir bileşen içermez.
İnsanlar saf kakao yağı yiyebilir ancak cilt için tasarlanan kakao yağı ürünlerini tüketmemelidir.

0 Adet Yorum Yapıldı!
Yeni Yorum Ekle

Yorumlarınız editor kontrolünden geçmektedir *

Benzer Ürünler