400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Sepet Bilgileri
Sepet Tutarı : 0,00 ₺
İndirim Tutarı : 0,00 ₺
Kargo Tutarı : 0,00 ₺
Toplam Tutar : 0,00 ₺

400 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !

Anasayfa • Defne Tohumu Yağı (Laurel Seed oil)
/assets/uploads/604e5877ad86d161574719185.jpg

Defne Tohumu Yağı (Laurel Seed oil)

Ürün Kodu : Y23

Piyasa Fiyatı      : 45,00 ₺
22,00 ₺ (KDV Dahil)

*Kapanyalı Ürünlerde Özel İndirim!

*En Geç 3 İş Günü İçinde Kargoya Verilir!

Adet

Defne ağacından elde edilen yağ, oldukça yoğun kokulu yapraklara sahip olan Pimenta racemose türünden çıkartılıyor. Bilimadamları bu bitkinin 16 türü olduğunu belirtiyorlar ancak sadece 2 tanesi ekonomik olarak anlamlı faydalar sunuyor.

Defne tohumu yağı kas ağrısının giderilmesinde çok etkilidir. Hatta yüzyıllardır bu amaçla kullanılıyor. Ayrıca kanıtlanmış bir analjezik. Elde edilen ekstresinin inflamasyona uğramış dokularda nötrofilleri önleyebildiğine ve böylece daha fazla inflamasyonu engelliyor

Defne tohumu yağı mükemmel bir antiseptik. Seyreltilerek uygulandığı zaman ciltte mikrop gelişimine engel olur ve yaraların iyileşmesini sağlar. Ayrıca bunu yara izlerinin oluşumunu önlemek için de kullanabilirsiniz.

Rahatlatıcı özellikleri olan yağını gül öz yağı ile karıştırabilir ve difüzörde kullanabilirsiniz. Ayrıca hindistan cevizi yağı ile karıştırarak masajda da kullanabilirsiniz.

Defne tohumu yağının en dikkat çekici özellikleri arasında doğal yoldan saç uzamasını hızlandırması bulunuyor. Mükemmel bir cilt nemlendiricidir ve anti-inflamatuvardır. Yüzyıllar boyunca pek çok farklı saç probleminin çözülmesinde kullanılmıştır.

Saç uzatmak için bir tonik hazırlayabilirsiniz veya bunu saçları canlandırmak, yağlandırmak ve biraz kurutmak için kullanabilirsiniz. Mikrop karşıtı özellikleri sayesinde saç derisi enfeksiyonlarının önlenmesine de yardımcı olur.

Yağda mantar karşıtı özellikler de mevcut. Hatta defne yaprakları ile hazırladığınız bir bitki çayını kepek ve bitle mücadelede de kullanabilirsiniz. Bu reçete eskiden çok kullanılıyordu.

Buna ek olarak besin değerleri de çok yüksek. Yağın ölçülü kullanımı sağlıklı ve uzayan saçlar elde etmenizi sağlar ve ayrıca kelleşmeye de engel olabilir.

 

0 Adet Yorum Yapıldı!
Yeni Yorum Ekle

Yorumlarınız editor kontrolünden geçmektedir *

Benzer Ürünler